مروری بر اینترنت اشیا

الگوی اینترنت اشیا (IoT) به دستگاههای متصل به اینترنت اطلاق می شود. دستگاه ها ، اشیایی مانند سنسورها و محرک ها می باشند که مجهز به رابط برای ارتباط از راه دور، واحد پردازش ، برنامه های ذخیره سازی محدود و نرم افزاری هستند.اینترنت اشیا،یکپارچگی اشیاء را در بستر اینترنت امکان پذیر می کند و تعامل را در بین دستگاه ها با یکدیگر و دستگاه ها با افراد برقرار می کند. فناوری کلیدی IoT شامل شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) ، فناوری حسگر و فناوری اطلاعات می باشد.
RFID پایه و اساس زیر ساخت شبکه IoT است. پردازش و قابلیت های ارتباطی آن همراه با الگوریتم های منحصر به فرد، اجازه ادغام انواع مختلفی از عناصر برای به کار بردن به عنوان یک واحد یکپارچه و در یک زمان،اضافه کردن و حذف آسان قطعات با حداقل تداخل بین بخش ها را می دهد.
این قابلیت IoT را برای انجام تغییرات در محیط و اولویت بندی کاربر، مستحکم و در عین حال انعطاف پذیر می کند.
RFID هم چنین برای به حداقل رساندن استفاده از پهنای باند ، از JSON ، نسخه سبک وزن xml ، برای مؤلفه های داخلی و پیام های خارجی استفاده می کند.
محاسبات ابری و سهم آن در IoT و خانه هوشمند:
محاسبات ابری یک مجموعه مشترک از منابع محاسباتی را برای تهیه انواع خدمات محاسباتی در سطوح مختلف ، از زیرساخت های اساسی تا خدمات نرم افزاری پیشرفته ، اختصاص داده و با کمترین تلاش یا تعامل بین ارائه دهنده های خدمات منتشر می کند. محاسبات ابری در واقع ، محاسبات ،ذخیره سازی و منابع ارتباطی که توسط چندین کاربر به صورت مجازی و در محیط جدا شده به اشتراک گذاشته شده را مدیریت می کند.
IoT و خانه هوشمند می توانند از منابع و کارکردهای گسترده ابری برای جبران محدودیت خود در ذخیره سازی ، پردازش ، ارتباطات ، پشتیبانی در انتخاب تقاضا ، تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی بهره مند شوند. به عنوان مثال ، سیستم ابری می تواند از سرویس مدیریت IoT پشتیبانی کند و اجرای برنامه های مکمل با استفاده از داده های تولید شده توسط خانه هوشمند را به صورت فشرده انجام دهد.
IoT ، خانه هوشمند و رایانش ابری تنها ادغام چند فناوری نیست. بلکه تعادل بین محاسبات محلی و مرکزی با بهینه سازی منابع مصرفی است. یک کار محاسباتی را می توان در IoT و دستگاه های خانه هوشمند با برون سپاری ابری انجام داد. جایی که برای محاسبه ، وابسته به مبادلات سربار ، در دسترس بودن داده ها ، وابستگی به داده ها ، میزان انتقالات داده ها ،وابستگی و ملاحظات امنیتی ارتباطات است. از یک طرف ، مدل محاسباتی سه گانه ابری ، IoT و خانه هوشمند بایدکل هزینه سیستم را ، با تمرکز بیشتر روی کاهش منابع مصرفی در خانه به حداقل برساند. از طرف دیگر ، IoT و مدل محاسباتی سیستم خانگی هوشمند باید کاربران IoT را هنگام استفاده از فضای ابری برای براورده ساختن تقاضا از طریق نرم افزارها بهبود ببخشد تا مشکلات پیچیده ناشی از خانه هوشمند، IoTو مدل سرویس ابری رفع گردد.
تیم تولید و پشتیبانی شرکت ولتاژالکتریک با دانش و آگاهی بر تمام موارد گفته شده در بالا خدمات خود را به شما ارائه می دهد.