به نام خدا
مروری بر هوشمند سازی
مروری بر خانه هوشمند
خانه هوشمند اتوماسیونی به گستره یک ساختمان مسکونی است که شامل کنترل و اتوماسیون تمام فناوری های تعبیه شده در آن می شود. در یک خانه هوشمند ، لوازم خانگی ، روشنایی ، گرمایش ، تهویه مطبوع ، تلویزیون ، رایانه ، سیستم سرگرمی ،لوازم خانگی بزرگ مانند لباسشویی و یخچال / فریزر تعریف می شوند. امنیت و سیستم های دوربین قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر و کنترل از راه دور توسط یک برنامه زمانی ، با تلفن ، تلفن همراه یا اینترنت می باشند. این سیستم ها متشکل از سوئیچ ها و سنسورهای متصل به یک سیستم مرکزی است که توسط ساکنین خانه با استفاده از ترمینال یا واحد تلفن همراه متصل به سرویس های ابری اینترنت ،کنترل می شود.
خانه هوشمند ، امنیت ، راندمان انرژی ، کاهش هزینه اجرا و راحتی را فراهم می کند. نصب محصولات هوشمند، راحتی و صرفه جویی در مصرف زمان ، پول و انرژی را فراهم می آورد. چنین سیستم هایی سازگاری و قابلیت تنظیم برای نیازهای مداوم در حال تغییر ساکنان خانه را نیز فراهم می آورند. در بیشتر موارد زیرساخت آن به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا با طیف گسترده ای از دستگاه های ارائه دهنده مختلف و استانداردها ادغام شود.
معماری اساسی آن، اندازه گیری شرایط خانه ،پردازش داده ها ، استفاده از سنسورهای میکروکنترلر برای اندازه گیری شرایط خانه و محرکها برای نظارت بر دستگاههای تعبیه شده در منزل را امکان پذیر می کند.
محبوبیت و نفوذ مفهوم خانه هوشمند ، به عنوان بخشی از نوسازی و کاهش روند هزینه به سرعت در حال افزایش است
خدمات خانه هوشمند
اندازه گیری شرایط خانه
یک خانه هوشمند معمولی به مجموعه ای از سنسورها برای اندازه گیری شرایط خانه مانند: دما ، رطوبت ، نور و مجاورت مجهز شده است. هر سنسور برای ثبت و ضبط یک یا چند واحد اختصاص داده شده است. دما و رطوبت ممکن است توسط یک سنسور اندازه گیری شود ، سنسورهای دیگر نسبت نور را برای یک منطقه معین و فاصله آن از هر شیئی که در معرض آن قرار دارد محاسبه می کنند. همه سنسورها امکان ذخیره سازی داده ها و تجسم آن به گونه ای که کاربر بتواند آن را در هر نقطه و هر زمان مشاهده کند را دارند. موارد لازم برای انجام دادن این فرایند، شامل یک پردازنده سیگنال ، یک رابط و یک هاست برروی زیرساخت ابری است.
 
 
مدیریت لوازم خانگی
خدمات ابری برای مدیریت لوازم خانگی که هاست آن در زیرساخت ابری می باشد، ساخته می شوند. مدیریت خدمات اجازه کنترل خروجی محرک های هوشمند مرتبط با لوازم خانگی مانند لامپ ها و محرک های هوشمند دستگاه هایی مانند دریچه ها و سوئیچ ها که اقداماتی مانند روشن یا خاموش کردن کارها یا تنظیم یک سیستم عملیاتی را انجام می دهند را به کاربر می دهد. محرک ها عملکردهای مختلفی از قبیل سرویس روشن / خاموش کردن ، تعدیل کنترل تغییرات در شرایط جریان ، خاموش کردن اضطراری (ESD). فعال کردن یک محرک ، دستور نوشتن دیجیتال صادر شده به محرک را فراهم می اورند.
کنترل دسترسی به خانه
فن آوری های دسترسی به خانه معمولاً برای دسترسی های عمومی استفاده می شود.یک سیستم رایج از یک پایگاه داده با ویژگی های شناسایی افراد مجاز استفاده می کند. وقتی شخصی به سیستم کنترل دسترسی نزدیک می شود ، مشخصات شناسایی فرد فوراً جمع آوری و با پایگاه داده مقایسه می شود. در صورت مطابقت دسترسی به داده های پایگاه داده مجاز است ، در غیر این صورت ، دسترسی رد می شود.
با توجه به توضیحات گفته شده در بالا،شرکت ولتاژالکتریک خدمات مربوط به هوشمند سازی را از شروع کار تا انتها برای شما پیاده سازی می کند.